بیماری کبد و طحالدرمان

درمان هپاتیت B ویروسی

هپاتیت B چیست و درمان آن چگونه است ؟

هپاتیت B چیست؟

 

هپاتیت همان التهاب کبد می باشد.  بیشتر مواقع، علت این التهاب، ویروس می باشد. لذا هپاتیت یک بیماری عفونی و مسری است. بیشترین آسیب این بیماری متوجه کبد بیمار است. ویروس این بیماری می‌تواند سبب هر دو حالت حاد یا مزمن آن شود. ویروس هپاتیت ب یکی از جدی‌ترین انواع هپاتیت را سبب می‌شود.

ویروس هپاتیت B ویروس بسیار مقاومی است. به طوری که این ویروس در دمای 20- درجه سانتی گراد مدت ها پایدار می ماند و در حرارت 37 درجه هم ساعت ها فعال باقی می ماند. ولی به وسیله جوشاندن به مدت 10 دقیقه و حرارت «اتوکلاو» و ترکیبات شیمیایی مانند «هیپوکلریت سدیم» و «فرمالدئید» غیرفعال می شود.

راه انتقال

عمده ترین راه انتقال ویروس هپاتیت B به بدن از راه تزریق است. استفاده از سوزن و سرنگ آلوده، تزریق خون و فراورده های آلوده آن و وسایل دندانپزشکی و جراحی که به طور کامل استریل نشده اند و همچنین ارتباط جنسی باعث انتشار عفونت و ورود ویروس به بدن افراد سالم می شوند.

علائم

در بسیاری از بیماران در ابتدای آلودگی و عفونت اولیه اثری از نشانه‌های بیماری دیده نمی‌شود. در برخی شروع و توسعهٔ سریع بیماری با استفراغ، زردی پوست، خستگی، ادرار تیره و درد شکم همراه است. این نشانه‌ها اغلب یکی دو هفته ادامه می‌یابند و به ندرت پیش می‌آید که این عفونت اولیه سبب مرگ بیمار شود.

 

درمان

 

  1.  مرکب یک 7
  2.  جامع و عسل شب قبل از خواب
  3. ژل رویال و عسل
  4.  داروی امام کاظم (ع)
  5.  قرص خون 5
  6. داروی حضرت (ص) 5
  7. سنا مکی 7

 

همچنین مطالعه نمایید
داروی جامع امام رضا ع ( مرکب پنج)

توضیحات:

 

هر روز صبح ناشتا یک قاشق مرباخوری عسل و ژل روال+ هفت عدد سیاهدانه (حتما با قاشق پلاستیکی یا چوبی استفاده شود

 

از مصرف داروها بدون مشورت با طبیب اسلامی خودداری نمایید.

برچسب ها

hedlou

جهت مشاوره به کانال @tebislamirani_visit در پیامرسان‎های مختلف مراجعه نمایید و جهت خرید و سفارش دارو به شماره پیامکی 09218551493 پیامک دهید

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن